Integrirani nastavni dan u Vukovaru

19. listopada 2011. godine učenici osmih razreda sa svojim učiteljima održali su integrirani nastavni dan u Vukovaru. Nastavni dan bio je vrlo uspješan, a o tome što se toga događalo reći će Vam učenici sami slikom i riječju.

Priča o Vukovaru

Bila je to srijeda. Svanulo je prekrasno jutro. Krenuli smo u 6 ujutro. Ispred nas je bio dugačak put. U busu nam nije bilo dosadno. Nastava je, imamo hrvatski i povijest. S nestrpljenjem sam odbrojavala sate do Vukovara, a tada iznenađenje. Stajemo u Našicama, ispred dvora Pejačević. U dvorištu dvora, postavljene su dugačke klupe, sjedamo i opet povijest: saznajemo  o životu Dore Pejačevć i to nas uvodi na sat glazbene kulture. Okupljamo se oko nastavnika i uz harmoniku i gitaru učimo pjevati pjesmu, prvo sramežljivo, a onda snažno punim plućima. Krećemo dalje, nestrpljivi smo. I evo nas na Trpinjskoj cesti, dočekuje nas Blago Zadro. Stigli smo u Vukovar. Bio je to radostan trenutak, trenutak kad udahneš vukovarski zrak, kad osjetiš žalost, tugu, slobodu i radost.

Uputili smo se prema bolnici. Osjećamo strah u kostima. Gledajući prezentaciju, zanijemila sam. Jednostavno nije lako gledati patnju, a kamoli proživjeti je. Nakon prekrasnog filma krenuli smo u uski hodnik u podrum gdje su bile sobe s krevetima, hranom, lijekovima…Tamo je održan sat biologije. Uz inkubator smo učili o prvim rođenim bebama. Potpuno sam se uživjela u priču nastavnika Sižineka. Polako smo krenuli na Ovčaru, povijest uz spomenik smrti. Pomolili smo se na spomen poginulima, položili vijenac i čuli priču o strašnoj smrti ranjenika i osoblja bolnice, s njima je bio i novinar Siniša Glavašević. Na povratku u grad skrećemo na Memorijsko groblje, bijeli križevi nijemi su svjedoci strahote. Molitva. Vjeronauk nastavljamo u Pastoralnom centru sv. Bone. Na zidu križ od trnja koji su načinila djeca. Ranjeni Isus nas milostivo gleda, a mi gledamo film o stradanju Vukovara i učimo. Ne činite zlo, dobrota nas čini ljudima. Nakon razgleda Crkve sv. Filipa i Jakova odlazimo do rijeke Dunava. Pokraj spomenika održali smo sat glazbene kulture, zapjevavši pjesmu: „Vukovar“. Prošetali smo do broda koji nikada ne plovi. Unutra nas je čekao ručak. Poslije obilnog ručka zaputili smo se prema muzeju u vojarni.

Najbolji dio putovanja je bio odlazak u Vojarnu. Mogli smo gledati oružje, ulaziti u tenkove, vojna vozila… Ovaj dan mi se svidio. Nikada neću zaboraviti priču o Vukovaru, priču o povijesti, stradanja, ljubavi i ponosa. Imali smo lijepo vrijeme.

Antonija Banfić, 8.b

objavio: Rajka Dražić Lužanić   datum: 9. 11. 2011.

Integrirani nastavni dan u Vukovaru

Priča o Vukovaru

Antonija Banfić, 8.b

objavio: Rajka Dražić Lužanić   datum: 9. 11. 2011.

Obavijest - upisi u prve razrede!

OBAVIJEST RODITELJIMA DJECE DORASLE ZA UPIS U 1. RAZRED U ŠK.G.2021./22.

Testiranje djece dorasle za upis u 1. razred obavljat će se u prostoru škole u razdoblju od 15. do 31. ožujka 2021. godine.

Svako dijete ima svoj termin za testiranje, te molimo roditelje da u školu na testiranje dođu u točno navedeno vrijeme.

U svezi s navedenim škola će se pridržavati odgovarajućih mjera iz Uputa HZJZ-a za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID-19 za ustanove ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja te osnovnoškolske ustanove u kojima je osigurana mogućnost zbrinjavanja djece rane i predškolske dobi te učenika koji pohađaju razrednu nastavu, s naglaskom na sljedeće mjere:

• održavanje fizičke udaljenosti (najmanje 1,5 m)
  • roditelj i dijete dužni su dezinfincirati ruke kod ulaska i izlaska iz škole
  • roditelj i dijete u prostoru škole moraju nositi zaštitne maske
  • svako dijete na testiranje mora donijeti svoju grafičku olovku
  • ukoliko Vi ili Vaše dijete imate povišenu tjelesnu temperaturu i/ili respiratorne smetnje ili je osoba sa sumnjom na zarazu COVID-19, MOLIMO VAS DA TESTIRANJE ODGODITE TE TELEFONSKI DOGOVORITE NOVI TERMIN!

_____________________________________________________________________________________________________________

Raspored utvrđivanja psihofizičkog stanja djece za upis u prvi razred osnovne škole u 2021./2022. školskoj godini

na području Bjelovarsko-bilogorske županije

« Svibanj 2024 »