Završili smo školsku godinu 2019/2020

Prisjetimo se naših programa.
Kronologija:

26.-28. rujna  Europski dan jezika-  snimili smo  spot, učenici češkog  s učenicima engleskog jezika, koji smo objavili na stranici škole

-  23.listopada, Dani kruha- izrada „vyzovyckého pečiva“( IZ IZVJEŠĆA):

„Na Danima kruha, koji se ovaj tjedan obilježavaju u OŠ Ivana Nepomuka Jemeršića u Grubišnom Polju  zabilježili smo  zanimljivu  radionicu izrade prigodnih  ukrasa od tijesta, na kojoj su se učenice iz  5a, 5b, 5c i 6b koje pohađaju nastavu češkog jezika i kulture (Model C ) upoznale s receptom i tipičnom tehnikom izrade ukrasa od tijesta –vizovické pečivo- krhke plastike, figurice živopisnih oblika koje imaju svoju simboliku. Pecivo nije za jelo već ima blagdansku dekorativnu svrhu, može se koristiti u raznim prigodama i simbolizira poštovanje ljudskim dlanovima, tijestu, žitaricama, tlu i rodnoj grudi općenito.“