STRUČNI SKUP

MEĐUŽUPANIJSKI STRUČNI SKUP ŠKOLSKIH KNJIŽNIČARA BJELOVARSKO-BILOGORSKE, SISAČKO-MOSLAVAČKE I VIROVITIČKO-PODRAVSKE ŽUPANIJE

U našoj školi danas se održava Međužupanijski stručni skup školskih knjižničara Bjelovarsko-bilogorske, Sisačko-Moslavačke i Virovitičko-podravske županije. Iznimno smo ponosni što je preuređenje naše školske knjižnice dovelo školske knjižničare iz triju županija u Grubišno Polje. Također, stručnom skupu prisustvuju i više savjetnice iz Agencije za odgoj i obrazovanje i Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta - gđa Biserka Šušnjić i gđa Mira Zovko.

Naime, knjižničarski savjetnik, gospodin Ilija Pejić, oduševljen je preobrazbom naše školske knjižnice te je time i inicirao da se međužupanijski stručni skup održi upravo u našoj školi kako bi i ostali knjižničari mogli vidjeti što se sve može napraviti uz malo volje, truda i donacija.

Nakon uvodnih pozdrava i govora naše ravnateljice Snježane Šeliš, dogradonačelnika Dalibora Jurine, knjižničarskog savjetnika Ilije Pejića, više savjetnice Mire Zovko, te više savjetnice Biserke Šušnjić, stručni skup započeo je s programom rada. Tema današnjeg međužupanijskog skupa je Neposredni odgojno-obrazovni rad u školskoj knjižnici.

Nakon programa rada predviđen je i obilazak naše školske knjižnice, kao i gradske knjižnice "Mato Lovrak".

objavio: Ana Delić Jančar   datum: 5. 7. 2016.