MJESEC HRVATSKE KNJIGE

Danas započinje Mjesec hrvatske knjige, manifestacija koja se već 25 godina održava od 15. listopada do 15. studenog, a posvećena je prije svega knjizi, ali i knjižnicama. Programi i aktivnosti koji se organiziraju posvećeni su planetu Zemlji u povodu 50. obljetnice obilježavanja Dana planeta Zemlje. Moto ovogodišnjeg Mjeseca hrvatske knjige je Razlistaj se!
Mnogo je aktivnosti koje će se provoditi, no zbog epidemiološke situacije većina ih je online.
Aktivnost u kojoj sudjelujemo je Nacionalni kviz za poticanje čitanja, koji se do 23. listopada održava pod nazivom „Istraživači planeta Z“. Za razliku od prethodnih godina, djeca za rješavanje kviza ne moraju pročitati tri knjige, već proučiti i istražiti mrežne poveznice koje se kriju u svakom pitanju. U svjetlu izbjegavanja lažnih vijesti kojima smo obasuti, djeci su ponuđeni provjereni, kvalitetni izvori informacija na internetu: mrežne stranice nacionalnih parkova i parkova prirode, online enciklopedije, mrežne stranice muzeja, instituta…. Dodatni poticaj u rješavanju kviza su i nagrade: glavna nagrada je tablet Lenovo Tab E8, tri školovanja u Školi brzog čitanja i mudrog učenja, ilustrirane knjige s temom zaštite okoliša, koje osigurava izdavačka kuća Planetopija, te mnoštvo prigodnih tematskih darova.
Osim toga, u knjižnici će biti izložene knjige i slikovnice vezane uz temu ovogodišnjeg Mjeseca hrvatske knjige, te na našoj Facebook stranici moći ćete svaki dan pronaći neku izreku o knjigama. A i čitat će se više i češće nego inače. ❤️

objavio: Ana Delić Jančar   datum: 15. 10. 2020.