EUROPSKI DAN JEZIKA

UČENJE KROZ RAZLIČITE RADIONICE NA ČEŠKOM I ENGLESKOM JEZIKU

Učenici koji uče češki jezik i kulturu (Model C) razrednih odjela od 1.-4. u Područnoj školi Veliki Zdenci  obilježili su Europski dan jezika.

S učiteljicom češkog jezika Jasnom Berger  kroz razne aktivnosti učili su  o  Europskoj uniji , zajednici  država u kojima se govori različitim jezicima, kroz igru s kartama povezivali su države i glavne gradove, crtali zastave, pridruživali jezike, razgovarali o važnosti učenja jezika,  dvojezičnosti  i njegovanju  materinjeg jezika, pisanju pisma prijatelju na drugom jeziku, kao jednom od načina učenja jezika i kulture drugih naroda.

U odjeljenjima u Grubišnom Polju, učenici koji  su se toga dana nalazili na nastavi češkog odjeljenja (2.c, 4.a,6.a,7.a,7.b,7.c,8.a i 8.b ) i engleskog jezika (odjeljenje 2.c), zajednički su sa svojim nastavnicama Jasnom Berger i Majom Grakalić uvježbali i snimili jednu pjesmicu koju su otpjevali na engleskom, češkom i hrvatskom jeziku i napravili prigodni pozdravni spot „Mluv se mnou-razgovaraj sa mnom“ koji će uputiti na stranicu facebooka Europski dan jezika koja bilježi događanja organiziranima u prigodi toga dana.

Jasna Berger

U prilogu: slike i video, škole u Velikim Zdencima i Grubišnom Polju

video_1

video_2

video_3

objavio: Ana Delić Jančar   datum: 30. 9. 2019.

Ukupno: 205003