ZAVRŠNA PRIREDBA "MOJA PRVA KNJIGA"

ČESTITAMO ASJI I DENYJU!

Silvija Šesto: "Pouka kako je snažno i dobro biti svoj obrađena je maestralno."

U četvrtak, 27. rujna 2018., Asja Grakalić i Deny Čvek pozvani su u Karlovac na završnu priredbu "Moja prva knjiga". To je državni natječaj za djecu u pisanju i ilustriranju vlastite priče pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja na kojem je Asja Grakalić  ušla u kategoriju prvog mjesta čime je osvojila tiskanje vlastite autorske slikovnice. Deny Čvek je ušao u kategoriju druge nagrade te dobio utješnu nagradu. Nagrade mladim autorima uručile su književnice Sanja Pilić i Silvija Šesto. Mladim autorima to je bio nezaboravan doživljaj i poticaj na daljnje stvaranje, a učiteljima i roditeljima dodatno nadahnuće u kreativnom vođenju djece. Mentorica učenika bila je nastavnica Nikolina Zadravec.

Silvija Šesto napisala je za Asjinu slikovnicu:
"Kockavica je bajkovito ilustrirana slikovnica koja nas kroz priču o zaštićenoj biljci kockavici uči o prihvaćanju različitosti, o ponekad vrlo neprijateljskoj atmosferi koju moraju proživljavati oni koji su posebni, koji se razlikuju od većine, te kako je baš ta većina slaba i nemoćna, prepuna pojedinaca koji se boje biti svoji, biti sami, te iz toga straha nanose bol od koje strahuju drugima - onima koji jesu svoji. Izbor i razrada teme odišu zrelošću. Kroz glavne cvjetne junake autorica opisuje svijet, međuljudske odnose koji se ni uz napredak tehnologije nikada neće promijeniti. Pouka kako je snažno i dobro biti svoj obrađena je maestralno."

Bravo još jednom i Asja i Deny, lijepo je znati da takvi ljudi postoje na planeti!

objavio: Ana Delić Jančar   datum: 28. 9. 2018.