ENERGETSKA OBNOVA OŠ I.N.JEMERŠIĆA

Našu školu, posjetio je bjelovarsko-bilogorski župan, gospodin Damir Bajs sa suradnicima. Posjetu je nazočio i zamjenik gradonačelnika grada Grubišnoga Polja, gospodin Zlatko Pavičić. Razlog posjeta je raspisivanje natječaja za izvođače radova na zgradi osnovne škole te dvorane.

2018. godina će zasigurno biti zapisana zlatnim slovima u Spomenicu Osnovne  škole Ivana Nepomuka Jemeršića. Naša bijela labudica zasjat će novim sjajem. Obnova bi trebala početi u mjesecu svibnju, a to će biti najljepši poklon povodom Dana škole svim učenicima, učiteljima, ali i stanovnicima grada Grubišnoga Polja.

Radovi u vrijednosti oko 8 milijuna kuna obuhvaćaju postavljanje termo-ovojnice, izmjenu krovišta i stolarije, izolaciju stropa podruma, izolaciju podova u prizemlju kako na zgradi škole tako i na dvorani. Osim navedenoga, u školi će se sagraditi dizalo za invalide te sanitarni čvor. Investicije će uvelike poboljšati život i rad u školi kako za učenike, tako i za učitelje. Posebno nam je drago što će učenici koji imaju teškoće u kretanju, sada nesmetano prolaziti sve prostorije u školi, a ne kao do sada boraviti samo u prizemlju škole. Osim toga, računi za energente trebali bi u narednim mjesecima, nakon postavljanja termo-ovojnice, pokazati uštede  preko 50 % što je i bio jedan od preduvjeta kako bismo se  mogli javiti na natječaj.

Obilaskom škole, još smo se jednom prisjetili zašto je velika obnova zaista neophodna. Župan je obišao učionice s dotrajalom stolarijom koja se ne može zbog starosti niti otvoriti, stropove koji prokišnjavaju, zamagljene staklene stijene po cijeloj školi te još niz nedostataka koji se pojavljuju zbog starosti zgrade. Jedva čekamo da radovi krenu!!!

Za sve nas koji ćemo biti sudionici velikog događanja koji će trajati nekoliko mjeseci, ovo će biti nezaborano iskustvo.

objavio: Domagoj Bašić   datum: 11. 3. 2018.

« Ožujak 2024 »