MEĐUOPĆINSKI LIDRANO

Naša škola bila je 26.siječnja 2017. domaćin međuopćinskog susreta LiDraNo. Sudjelovalo je ukupno sedam škola: OŠ Garešnica, OŠ Berek, OŠ Trnovitica, OŠ Trnovitički Popovac, OŠ Slavka Kolara Hercegovac, OŠ Mate Lovraka Veliki Grđevac i OŠ I.N.Jemeršića Grubišno Polje.

Smotra je započela nastupom zbora i plesom naših učenica koje uče češki jezik te pozdravnim govorom ravnateljice škole gospođe Snježane Šeliš i dogradonačelnika gospodina Dalibora Jurine.

Učenici su nastupali u različitim kategorijama- literarnom, novinarskom i scenskom pojedinačnom i skupnom izrazu.

Povjerenstvo za literarne i samostalne novinarske radove u sastavu Mato Pejić, novinar Jednote Daruvar, predsjednik, Katica Šarlija, učiteljica hrvatskoga jezika u OŠ Ivanska  i Slobodanka Martan, učiteljica hrvatskoga jezika u II. OŠ Bjelovar, članovi uputili su pet literarnih i dva novinarska rada na županijsku razinu.

LITERARNI RADOVI:

1.Djedova stara soba, učenica Nika Andričević, 8.r. Voditeljica Petra Horvat, OŠ I.N.Jemeršića Grubišno Polje

2.Dobro jutro Jutro!, učenica Ingrid Štulić, 8.r. Voditelj Zvjezdan Banas, OŠ Berek

3.Kad obujem roditeljske cipele…, učenica Karla Vlahović, 8.r. Voditeljica Dijana Lacković, OŠ S. Kolara Hercegovac

4.Pubertetska svakodnevica, učenica Vanessa Beki, 7.r. Voditeljica: Blaženka Šantalab, OŠ S.Kolara Hercegovac

5. Ti ne dolaziš, učenica Matea Jambrušić, 8.r. Voditelj: Zvjezdan Banas, OŠ Berek

NOVINARSKI RADOVI:

1.Knjiga kao oslonac (intervju), učenik Jakov Prebanić, 7.r. Voditeljica Ivana Ontl Horvat, OŠ M.Lovraka Veliki Grđevac

2. Vlak u snijegu na esperantu (izvješće), učenica Iva Bjelić, 7.r.Voditeljica Ivana Ontl Horvat, OŠ M.Lovraka Veliki Grđevac

Povjerenstvo za dramsko i scensko stvaralaštvo u sastavu Vladan Ivković, dipl. uč. razredne nastave s pojačanim predmetom hrvatskoga jezika  u OŠ V.Nazora Daruvar, predsjednik, Franka Frančešević, dipl. knjižničarka i prof. hrvatskoga jezika i književnosti u Srednjoj školi Bartola Kašića Grubišno Polje i Barbara Evaj, dipl. knjižničarka,  u OŠ S. Kolara Hercegovac, članovi uputilo je dva pojedinačna i dva skupna scenska izraza.

POJEDINAČNI NASTUPI

MONOLOZI:

1.Jelena Gluhak: Igra

Izvodi: Ema Sedlić, 6.r.

Voditelj: Zvjezdan Banas, OŠ Berek

2.Nada Mihalčić: Bilješke jedne gimnazijalke

Izvodi: Nika Andričević, 8.r.

Voditeljica: Nikolina Zadravec, OŠ I.N.Jemeršića Grubišno Polje

SKUPNI NASTUPI

DRAMSKO -SCENSKE IGRE:

1.Nepoznat autor: U školi…

Izvođači: Dramska družina OŠ S.Kolara, Hercegovac

Voditeljica: Romana Bukač-Šegavac

2.Ivana Pokrivka- Sinanović: Lav i miš

Izvođači: Lutkarska družina OŠ Garešnica

Voditeljica: Đurđica Dodig

Susret je završio podjelom zahvalnica i priznanja.

Čestitamo svim učenicima i njihovim mentorima na ostvarenom rezultatu!

objavio: Sanela Glamočić   datum: 27. 1. 2017.

« Ožujak 2024 »