DJEČJE GRADSKO VIJEĆE

IZBOR DJEČJEG/DJEČJE

GRADONAČELNIKA/GRADONAČELNICE

Danas je u gradskoj vijećnici Grada Grubišnoga Polja održan izbor dječjeg/dječje gradonačelnika/gradonačelnice. Izboru su prisustvovali gradonačelnik Zlatko Mađeruh, dogradonačelnik Dalibor Jurina, tajnica Gradskog vijeća Marija Jungić, ravnateljica naše škole Snježana Šeliš, predsjedavajuća Dječjeg gradskog vijeća Ana Ivšić te pripravnici Grada Grubišnoga Polja. Svi nazočni pozdravili su sve prisutne i zaželjeli Dječjem gradskom vijeću mnogo sreće i uspjeha u daljnjem radu. Vijećnici Dječjeg gradskog vijeća tajnim su glasovanjem birali između četvero kandidata. Kandidati za dječjeg/dječju gradonačelnika/gradonačelnicu bili su: 1. Mia Dimač, 2. Lorena Gloc, 3. Patrik Krčma i Mariana Šulentić.

Većinu glasova (9) dobila je učenica Mariana Šulentić i tako postala prva djevojčica dječja gradonačelnica. Prema broju glasova Marianu je slijedila učenica Mia Dimač (7 glasova) te tako postala zamjenica dječje gradonačelnice. Novoizabrana dječja gradonačelnica pročitala je i svoj tekst za kandidaturu te su svi pohvalili ozbiljnost njezinog teksta. Svi nazočni čestitali su Mariani i Mii na ostvarenim rezultatima. Čestitkama se pridružujemo i mi te im želimo da u svom mandatu što bolje prikažu i urede našu školu, kao i cijeli grad.

objavio: Ana Delić Jančar   datum: 24. 10. 2016.

« Ožujak 2024 »