POSJET BJELOVARSKO-BILOGORSKOG ŽUPANA DAMIRA BAJSA

ŽUPAN DAMIR BAJS OBIŠAO NAŠU ŠKOLU U PRATNJI GRADONAČELNIKA ZLATKA MAĐERUHA

izvor: http://www.grubisnopolje.hr/hr/bjelovarskobilogorska-zupanija-i-grad-grubisno-polje-zajednicki-u-milijunskim-projektima/1135241652/

Jučer je u službenom posjetu Grubišnom Polju boravio bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs sa suradnicima. U pratnji domaćina gradonačelnika Zlatka Mađeruha obišao je našu školu. Bjelovarsko-bilogorska županija ulaže u osnovno školstvo. Putem Ministarstva gospodarstva uspjela je osigurati novac za izradu Certifikata energetske učinkovitosti za Osnovnu školu Ivana Nepomuka Jemeršića, vrijednog trideset tisuća kuna. Izrada Certifikata zakonska je obveza, ali i preduvjet za daljnje povlačenje sredstava za energetsku obnovu zgrade grubišnopoljske Osnovne škole. -Vjerujem da će certifikat uskoro biti napravljen, nakon čega ćemo se moći prijaviti na natječaj i ovu dotrajalu stolariju zamijeniti novom. Time će škola učinkovitije raditi, bit će ušteda na energentima, a riješit će se i pitanje standarda, kako za učenike tako i za djelatnike škole- kazao je župan Damir Bajs.
Također, Bjelovarsko-bilogorska županija je putem projekta „ Uz potporu je sve moguće " iz Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta osigurala financiranje pomoćnika u nastavi učenicima s teškoćama u razvoju. Grubišnopoljskoj Osnovnoj školi Ivana Nepomuka Jemeršića osigurana su četiri pomoćnika u nastavi za četiri učenika što na godišnjoj razini iznosi oko 150 tisuća kuna.

objavio: Ana Delić Jančar   datum: 1. 12. 2015.