UREĐENJE ŠKOLSKE KNJIŽNICE

TRANSFORMACIJA ŠKOLSKE KNJIŽNICE UZ POMOĆ UČENIKA

U nadi da će više djece dolaziti u knjižnicu, u dogovoru s knjižničarkom Anom Delić, odlučile smo - Marta, Maja, Elizabeta, Leona iz 8.a - ocrtati zidove knjižnice i unijeti malo vedrine te podignuti cjelokupnu atmosferu. Tijekom crtanja učenici su nam pod odmorima  dolazili praviti društvo i sve je prolazilo kroz zabavu i smijeh. Konačan rezultat oduševio je mnoge. Crteži Pinokija, knjiga i cvijeća učinili su knjižnicu zabavnim i vrlo posjećenim mjestom. Poslije ocrtanih zidova bacili smo se na razmještanje knjiga i tako napravili više mjesta, te je omogućen lakši daljnji rad u knjižnici. Uređena knjižnica učinila nas je ponosnima, a nasmijana dječja lica još i više.

Pomoću raznih školskih akcija (skupljanje staroga papira, koncerti) za knjižnicu je skupljen novac od kojega su kupljene trakaste zavjese, laminat, tepih, 4 taburea. Nadamo se da će knjižnica postati prekrasno mjesto u Školi te da će njezini učenici, koji je stalno posjećuju, biti sretni u dječjem kutku. Javit ćemo vam se opet, nadamo se, iz novouređene knjižnice!

Marta Bijelić, 8.a

Pod u knjižnici

Uništeni parket u knjižnici

Preslagivanje polica i knjiga

Djevojke 8.a razreda uređuju knjižnicu

Pripreme za transformaciju knjižnice

Majstori na djelu

objavio: Ana Delić Jančar   datum: 18. 2. 2015.