PRVI DAN ŠKOLE - UPUTE

Organizacija prvog nastavnoga dana, ponedjeljak, 7. rujna 2020.

Poštovani roditelji i dragi učenici,

nova nastavna godina počinje u ponedjeljak, 7. rujna 2020. godine

Molimo sve učenike da sa sobom ponesu torbe jer će u ponedjeljak preuzeti udžbenike.

Raspored i mjesto ulaska i izlaska nije isti za sve razredne odjele: učionice u prizemlju -  ulaz u školu od igrališta; učionice na katu - glavni ulaz u školsku zgradu.

Učenici nižih razreda borave u školi od 8 do 9.30 (Sat razrednog odjela), a učenici viših razreda od 13 do 14.30 sati. (Sat razrednoga odjela).

Učenike uvode i izvode razrednici.

Učenici prijevoz čekaju s maskama u holu s učenicima svoga razrednoga odjela, te odlaze na autobus u pratnji dežurnog učitelja.

Učenici od 1. do 4. razreda ne trebaju nositi maskice, samo ih nose učenici putnici u autobusu.

Učenici od 5. do 8. razreda dobit će platnene maskice od svojih razrednika/ica prije ulaska u školu.

Svi učenici pri ulasku u školu dezinficiraju ruke, upotrebljavaju dezinfekcijski otirač, peru ruke u toaletu te ulaze u učionicu u pratnji razrednika/ice.

OBVEZNO NOŠENJE MASKI - svi učenici putnici tijekom vožnje i do dolaska u učionicu; učenici viših razreda tijekom odlaska na WC, na hodnicima i tijekom ulaska i izlaska iz škole. nema zadržavanja po hodnicima.

Školska kuhinja i prezuvanje kreću od utorka, 8. rujna 2020. - učenici koji se ne hrane u školskoj kuhinji trebaju ponijeti sa sobom jelo i piće jer nema izlazaka iz škole.

Uvodno pozdravljanje - doček - samo za prve razrede – ispred škole na otvorenom.

Roditeljski sastanak za učenike prvih razreda u školi, u učionici prvih razreda – s učenikom prvoga razreda u pratnji može biti samo jedna osoba (roditelj/skrbnik) koji treba nositi zaštitnu maskicu.

Od utorka, roditelji učenika prvih razreda dovode dijete do učionice prvih mjesec dana, poslije samo do ulaza.

Dragi učenici, molimo da dođete u predviđeno vrijeme te se ne zadržavate na vanjskom školskom prostoru po izlasku iz škole.

Poštivanjem epidemioloških i drugih relevantnih preporuka te zajedničkom strpljivošću i razumijevanjem možemo doprinijeti vlastitom zdravlju i zdravlju drugih te smanjivanju rizika.

objavio: Ana Delić Jančar   datum: 3. 9. 2020.

Ukupno: 205013